Stavárek Daniel

Vedoucí katedry, profesor

Slezská univerzita
Obchodně podnikatelská fakulta
Katedra financí a účetnictví
Univerzitní nám. 1934/3
733 40 Karviná
Česká republika
Email
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon
+420 596 398 213

 

Daniel Stavárek absolvoval obor bankovnictví na Obchodně podnikatelské fakultě Slezské univerzity v Karviné. Do práce katedry financí se zapojil jako asistent v září 2000 a od července 2001 působí jako odborný asistent. Doktorské studium v oboru finance ukončil v roce 2004. V roce 2007 byl jmenován docentem v oboru Finance, bankovnictví a investování. V roce 2013 byl prezidentem republiky jmenován profesorem v oboru Ekonomika a management. Od roku 2007 byl zástupcem vedoucího katedry financí a od roku 2008 vedoucím katedry financí. Po restrukturalizaci v roce 2014 se stal vedoucím katedry financí a účetnictví.

Přednáší v předmětech: Finance, Mazinárodní finance, Mezinárodní finanční instituce, v doktorském předmětu Finanční řízení podniku a v anglicky vyučovaném předmětu International Business Finance. Pravidelně přednáší na zahraničních univerzitách problematiku mezinárodních financí, ekonomické transformace ve střední Evropě a restrukturalizace finančního a bankovního sektoru.

Je členem České společnosti ekonomickéEuro-Russian Network for Banking and Insurance StudiesInternational Economic Society (člen Advisory Board) a Society for the Study of Emerging Markets. Působí jako spolueditor nebo člen redakčních rad několika vědeckých časopisů a člen programových výborů mezinárodních konferencí. Do roku 2013 byl dvě funkční období členem hodnotícího panelu Grantové agentury ČR pro oblast Podnikové vědy, finance, administrativa a správa. Několik let působil jako člen Rady Interního grantového systému Slezské univerzity v Opavě. V letech 2009-2011 byl předsedou Akademického senátu Slezské univerzity Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Od dubna 2011 do února 2014 zastával pozici proděkana fakulty pro zahraniční styky. S účinností od 1. března 2015 byl jmenován děkanem Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.

 

Odborné a výzkumné zaměření

Mezinárodní finance a bankovnictví, devizové trhy a kurzy, mezinárodní finanční a měnové instituce

 

Profil na IDEAS RePEc

Profil na Google Scholar

Profil na ResearchGate