Szarowská Irena

Zástupkyně vedoucího katedry, odborná asistentka

Slezská univerzita
Obchodně podnikatelská fakulta
Katedra financí a účetnictví
Univerzitní nám. 1934/3
733 40 Karviná
Česká republika
Email
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon
+420 596 398 215

 

Irena Szarowská patří k prvním absolventům OPF SU v Karviné – studium ukončila v roce 1995. Pracovala nejprve v leasingové společnosti a poté v Českomoravské hypoteční bance jako obchodní manažer. Po 10 letech od absolutoria se vrátila na svou Alma Mater. V květnu 2011 úspěšně ukončila studium doktorského studijního programu Ekonomika a management na OPF SU.

Na katedře financí Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karviné působila jako odborný asistent od března 2005 a od září 2008 - 2014 byla zástupcem vedoucího katedry financí, v současnosti katedry financí a účetnictví. Přednáší v předmětech Veřejné finance a Municipální a regionální finance, vede semináře v předmětu Finance. Pravidelně přednáší na zahraničních univerzitách problematiku veřejných financí v ČR.

Je členkou České společnosti ekonomické, působí jako člen redakční rady vědeckých časopisů Public Administration & Regional Studies a Acta Universitatis Danubius Economica.

 

Odborné a výzkumné zaměření:

Veřejné finance, daňové zatížení a ekonomický růst, daňová konkurence a harmonizace, financování územně samosprávných celků.

 

Profil na Google Scholar

Profil na IDEAS RePEc

ORCID iD icon https://orcid.org/0000-0002-5197-6455