Skaunic Ilja

Odborný asistent

Slezská univerzita
Obchodně podnikatelská fakulta
Katedra financí a účetnictví
Univerzitní nám. 1934/3
733 40 Karviná
Česká republika
Email: 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: 
+420 596 398 323

 

Ilja Skaunic je absolventem Vysoké školy báňské, ekonomické fakulty v oboru Národohospodářské plánování (1979). V roce 1990 absolvoval postgraduální studium financí, specializaci bankovnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze a v roce 2002 absolvoval MBA studium na Liverpool John Moores University (studium bylo zajištěno ve spolupráci s VŠB - TU Ostrava). Na VŠB - TUO obhájil disertační práci na téma „Vliv změn podnikatelského sektoru v České republice na množství oběživa“ a získal titul Ph.D. (2008).

Od roku 1980 pracuje v oblasti bankovnictví. V letech 1992 -1995 pracoval jako vedoucí pracovník ČSOB, a.s na její ostravské pobočce v oblasti zahraničního platebního styku, od roku 1995 působí jako ředitel pobočky České národní banky v Ostravě.

S katedrou financí a účetnictví spolupracuje jako externí učitel. Je expertem katedry v oblasti platebního a zúčtovacího styku a obchodních operací. Vyučuje v předmětu: Platební a zúčtovací styk.

Od roku 2008 působí jako „external examiner“ na Faculty of Business and Law Liverpool John Moores University pro její MBA program na VŠB – TU Ostrava.  Byl  členem Vědecké rady Slezské univerzity v Opavě. V současnosti je předsedou Správní rady Ostravské univerzity a členem Vědecké rady Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.

Je členem České společnosti ekonomické.

 

Odborné a výzkumné zaměření

Platební a zúčtovací styk, zahraničně obchodní operace