Šimíková Iris

Odborná asistentka

Slezská univerzita
Obchodně podnikatelská fakulta
Katedra financí a účetnictví
Univerzitní nám. 1934/3
733 40 Karviná
Česká republika

Email: 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: 
+420 596398 626

 

Iris Šimíková absolvovala obor Řízení a plánování národního hospodářství na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské v Ostravě. Od roku 1980 pracovala v ekonomických odděleních podniků/organizací v různých funkcích.  Od roku 1996 začala vyučovat na vyšší odborné škole. Od roku 2006 začala vyučovat na Obchodně podnikatelské fakultě Slezské univerzity v Karviné, kde také v roce 2013 ukončila doktorské studium.

Přednáší a vede semináře v předmětech: Rozbory hospodaření podniku, Účetnictví nevýdělečných organizací, Účetní a daňové praktikum, Finanční účetnictví. Přednáší v rámci projektu Erasmus.  

Je zapojena do Vedecké grantové agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Slovenskej akadémie vied s funkcí posuzovatelky projektů.

Publikuje a spolupracuje s kolegy z Ekonomické univerzity v Bratislave, Katedra účtovníctva a audítorstva a z Univerzity Mateja Béla v Banské Bystrici, Katedra financí a účtovníctva. 

 

Odborné a výzkumné zaměření

Účetnictví nevýdělečných organizací a jejich hospodaření, účetnictví územních samosprávných celků a jejich hospodaření, finanční účetnictví, účetní výkaznictví

 

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com